Staff

College Leadership Team
Rosa Lanzo Principal
Elizabeth Sutton Deputy Principal - Teaching & Learning
Brenton Pappas Assistant Principal - Wellbeing
Annette Luxford Assistant Principal Religious Education
Elizabeth Clark Business Manager
Middle Leaders
Kellie Page Year 7 Wellbeing Leader
Gabrielle Doolan Year 7 & 8 Wellbeing Leader
Jacinta Goodes Year 9 & 10 Wellbeing Leader
Wendy Page Year 11 & 12 Wellbeing Leader
Cassandra Smith Learning Leader – English
Grant Turner Learning Leader - Mathematics
Jessica Squarci Learning Leader – Science
Debra Smith Learning Leader – Humanities
Alexandra Fry Learning Leader – Health & Physical Education
Kathleen Alder Learning Leader – The Arts
Marcelle Foster Pathways Leader
Carin Henry Diverse Learning Leader
GCC Staff
Kathleen Alder Teacher
Leon Awee Teacher
Maj Borgen Teacher
Sandra Cristaudo-Jenkins Teacher
Liam Crossland Teacher
Jessica Fichera Teacher
Alexandra Fry Teacher
Kent Gibbins Teacher
Graham Goodes Teacher
Brayden Huey Teacher
Peter Korger Teacher
Julie Lowrey Teacher
Olivia Luxford Teacher
Andrew McTaggart Teacher
Emma Mead Teacher
Jaala Pedley Teacher
Rohan Priestly Teacher
Stuart Russell Teacher
Theresa Snodgrass Teacher
Grant Turner Teacher
Jacob Vecchio Teacher
Michael Wilson Teacher
Brendan Worrell Teacher
Leigh Hodder-Onaindia Principal's Assistant
Andrea O'Brien Office Manager
Katrina Anderson Reception
Carly Dimaggio Administration Officer
Kristine Machin Administration Officer
Peta Maxwell Accounts Payable
Julie Nicolau Accounts Receivable
Kristen O'Brien Administration Officer - VET Office
Brayden Huey Sports Coordinator
Rachel Crossland School Officer - Learning Support
Joanna Czora School Officer - Learning Support
Joanne Della Ricca School Officer - Learning Support
Angie Di Mauro School Officer - Learning Support
Trina Lamont School Officer - Learning Support
Noleen Redding School Officer - Learning Support
Hannah Tindale School Officer - Learning Support
Sandra Christensen School Officer - Laboratory
Maureen Romano School Officer - Library
Judy Simonsen School Officer - Art & Library
Peter Snodgrass School Officer - Industrial Arts & Technologies
Kyle Stepanoff Facilities & Maintenance Manager
Dina Basile Maintenance Staff
Narcepe Oliver Maintenance Staff
Charlene Watson Maintenance Staff
Joe Brischetto Groundsperson
Gary Bufi Groundsperson
Dave Pedley Groundsperson
Seth Christopher Counsellor
Peter Hume Counsellor
Amy Firth First Nations Liaison Officer
Kathryn Pervan Tuckshop Assistant
Heather Riera Tuckshop Convenor
Raquel Wilkinson Tuckshop Assistant